Second Hand, Vintagesormus 8
Loistelias rubiinisormus!
Tämä 14 karaatin keltakullasta valmistettu vintagesormus on osa Malmin Korupajan Second Hand -kokoelmaa. Kruunumaisessa sormuksessa säihkyy peräti 28 luonnonrubiinia! Rubiinit muodostavat kakkumaisen rakenteen sormukselle, ja korkeutta sillä onkin 15,2 mm. Kultaiset kierteet koristavat kauniisti myös sormuksen alaosaa, jossa ne luovat leikkisää kiemuraa tähän majesteettiseen second hand-sormukseen.
Tyylillisesti tämä sormus edustaa 1900-luvun neuvostoajan näyttävää koristeellisuutta, mutta valmistusvuosileimaa siinä ei ole.
Malmin Korupajan Second Hand -mallisto kattaaa vintagekoruja aina 1800-luvulta tähän päivään. Kaikki malliston korut on tarkastettu ja huollettu gemmologin ja kultaseppiemme toimesta. Mallisto on kerätty vuosikymmenien varrella asiakkaiden myymistä aarteista, jotka etsivät nyt uutta omistajaa. Anna vintagekorulle uusi elämä valitsemalla aarteesi Second Hand -mallistostamme!
Katso korun tarkemmat tiedot lisätiedot-välilehdeltä. Näet myös alta, mihin kokoihin tämä vintageaarre on mahdollista muuttaa. Kaikilla vintagekoruilla on vaihto- ja palautusoikeus. HUOM! Jos tilaat sormuksen koonmuutoksella, emme hyvitä koonmuutoksen hintaa mahdollisen palautuksen yhteydessä.
| Tuotenimike | sh-vintagesormus-8 |
|---|---|
| Toimitusaika | 1 viikko |
| Materiaali | Keltakulta 14K |
| Sormuksen väri | Keltakulta |
| Runko | Tasaleveä |
| Sormuksen profiili | Tynnyri |
| Sormuksen leveys rungosta | 2,1 mm |
| Sormuksen leveys kivien kohdalta | 21,3 mm |
| Sormuksen/korun kivet | Rubiini |
| Timantit | 28 x rubiini |
| Timanttien määrä | 28 |
| Timanttien/Jalokivien/Kivien väri | Punainen |
| Timanttien/Jalokivien hionta | Briljantti |
| Timanttien istutus | Kruunu |
| Timanttitodistus | Kyllä |

