Second Hand, Vintagesormus 51
Keltakultainen second hand -sormus
Tämä 18 karaatin keltakullasta valmistettu vintagesormus on osa Malmin Korupajan Second Hand -kokoelmaa. Upea timanttisormus on suomalaisen kultasepän, Eino Westerbackin käsialaa vuodelta 1964 (vuosileima L7).
Sormuksen valkokultaisessa kruunuistutuksessa säihkyy 1,10ct vanha hiontainen timantti, jonka laatuluokitus on W/VS.
Tämä sormus on ajaton ja arvokas pala suomalaista koruhistoriaa, joka antaa arvostusta korunteon perinteille ja käsityön hienostuneisuudelle.
Malmin Korupajan Second Hand -mallisto kattaaa vintagekoruja aina 1800-luvulta tähän päivään. Kaikki malliston korut on tarkastettu ja huollettu gemmologin ja kultaseppiemme toimesta. Mallisto on kerätty vuosikymmenien varrella asiakkaiden myymistä aarteista, jotka etsivät nyt uutta omistajaa. Anna vintagekorulle uusi elämä valitsemalla aarteesi Second Hand -mallistostamme!
Katso korun tarkemmat tiedot lisätiedot-välilehdeltä. Näet myös alta, mihin kokoihin tämä vintageaarre on mahdollista muuttaa. Kaikilla vintagekoruilla on vaihto- ja palautusoikeus. HUOM! Jos tilaat sormuksen koonmuutoksella, emme hyvitä koonmuutoksen hintaa mahdollisen palautuksen yhteydessä.
| Tuotenimike | sh-vintagesormus-51 |
|---|---|
| Toimitusaika | 1 viikko |
| Materiaali | Keltakulta 14K |
| Sormuksen väri | Keltakulta+Valkokulta |
| Sormuksen profiili | Flakka |
| Sormuksen leveys rungosta | 1,9 mm |
| Sormuksen leveys kivien kohdalta | 7,9 mm |
| Sormuksen/korun kivet | Timantti |
| Timanttien määrä | 1 |
| Timanttien yhteispaino | 1,10ct W/VS |
| Timanttien puhtaus | VS |
| Timanttien/Jalokivien/Kivien väri | Wesselton (H) väritön |
| Timanttien/Jalokivien hionta | Briljantti |
| Timanttien istutus | Kruunu |
| Timanttitodistus | Kyllä |

