Second Hand, Vintagesormus 184
Valkokultainen allianssisormus
Tämä 18 karaatin valkokullasta valmistettu vintagesormus on osa Malmin Korupajan Second Hand -kokoelmaa. Tässä on timanttiloistoa rakastavan morsiamen valinta! Tässä ranskalaisessa kaunottaressa säihkyy yhteensä 21 briljanttihiottua timanttia. Kruunuihin vieretysten istutetut timantit ovat yhteispainoltaan hulppeat 2,10ct, ja laadultaan W/SI-P. Tämä upea timanttisormus säihkyy näyttävästi itsekseen, mutta on myös helppo yhdistää toisen sormuksen vierelle!
Malmin Korupajan Second Hand -mallisto kattaa vintagekoruja aina 1800-luvulta tähän päivään. Kaikki malliston korut on tarkastettu ja huollettu gemmologin ja kultaseppiemme toimesta. Mallisto on kerätty vuosikymmenien varrella asiakkaiden myymistä aarteista, jotka etsivät nyt uutta omistajaa. Anna vintagekorulle uusi elämä valitsemalla aarteesi Second Hand -mallistostamme!
Katso korun tarkemmat tiedot lisätiedot-välilehdeltä. Näet myös alta, mihin kokoihin tämä vintageaarre on mahdollista muuttaa. Kaikilla vintagekoruilla on vaihto- ja palautusoikeus. HUOM! Jos tilaat sormuksen koonmuutoksella, emme hyvitä koonmuutoksen hintaa mahdollisen palautuksen yhteydessä.
| Tuotenimike | sh-vintagesormus-184-725 |
|---|---|
| Toimitusaika | 1 viikko |
| Materiaali | Valkokulta 18K |
| Sormuksen väri | Valkokulta |
| Runko | Tasaleveä |
| Sormuksen leveys rungosta | 3,6 mm |
| Sormuksen leveys kivien kohdalta | 3,6 mm |
| Sormuksen/korun kivet | Timantti |
| Timantit | 21 x 0,10ct |
| Timanttien määrä | 21 |
| Timanttien yhteispaino | 2,10ct |
| Timanttien puhtaus | SI-P |
| Timanttien/Jalokivien/Kivien väri | Wesselton (H) väritön |
| Timanttien/Jalokivien hionta | Briljantti |
| Timanttien istutus | Kruunu, Rivi-istutus |
| Timanttitodistus | Kyllä |

