Second Hand, Vintagesormus 125
Keltakultainen second hand-rivitimanttisormus
Tämä 18 karaatin keltakullasta valmistettu timanttisormus on osa Malmin Korupajan Second Hand -kokoelmaa. Klassisen kauniissa kihlasormuksessa säkenöi viisi kruunuistutettua, 8/8-hiottua timanttia, laadultaan W/SI. Timanttien yhteispaino on 0,10 ct. Tämä puolipyöreärunkoinen kaunotar on helppo yhdistää toisen sormuksen vierelle, mutta se loistaa kauniisti myös itsenäisenä! Sormuksen leimaukset kertovat sen olevan vuodelta 1982.
Malmin Korupajan Second Hand -mallisto kattaa vintagekoruja aina 1800-luvulta tähän päivään. Kaikki malliston korut on tarkastettu ja huollettu gemmologin ja kultaseppiemme toimesta. Mallisto on kerätty vuosikymmenien varrella asiakkaiden myymistä aarteista, jotka etsivät nyt uutta omistajaa. Anna vintagekorulle uusi elämä valitsemalla aarteesi Second Hand -mallistostamme!
Katso korun tarkemmat tiedot lisätiedot-välilehdeltä. Näet myös alta, mihin kokoihin tämä vintageaarre on mahdollista muuttaa. Kaikilla vintagekoruilla on vaihto- ja palautusoikeus. HUOM! Jos tilaat sormuksen koonmuutoksella, emme hyvitä koonmuutoksen hintaa mahdollisen palautuksen yhteydessä.
| Tuotenimike | sh-vintagesormus-125-156 |
|---|---|
| Toimitusaika | 1 viikko |
| Materiaali | Keltakulta 18K |
| Sormuksen väri | Keltakulta |
| Runko | Oheneva |
| Sormuksen profiili | Tynnyri |
| Sormuksen leveys rungosta | 1,5 mm |
| Sormuksen leveys kivien kohdalta | 1,9 mm |
| Sormuksen/korun kivet | Timantti |
| Timantit | 5 x 8/8-hiottu timantti |
| Timanttien määrä | 5 |
| Timanttien yhteispaino | 0,10 ct |
| Timanttien puhtaus | SI |
| Timanttien/Jalokivien/Kivien väri | Wesselton (H) väritön |
| Timanttien/Jalokivien hionta | 8 / 8 |
| Timanttien istutus | Kruunu |
| Timanttitodistus | Kyllä |

