Second Hand, Vintagesormus 121
Keltakultainen vintage-timanttisormus
Tämä 14 karaatin keltakullasta valmistettu timanttisormus on osa Malmin Korupajan Second Hand -kokoelmaa. Tämä suloisen siro sormus edustaa hillityn kaunista eleganssia! Ohut, keltakultainen runko muodostaa sirot kierteet kohti keskitimanttien istutuksia. Sormuksen keskeltä kohoaa kolme kruunuistutusta, jotka muistuttavat kukkasta. Kruunuihin on istutettu kolme 8/8-hiottua, W/SI -laadun timanttia. Timanttien yhteispaino on 0,0275 ct. Tämä vintageormus on vuosimallia 1981, T:mi Matti Valkilan käsialaa. Tämä suloinen sormus sopii minimalistista loistoa suosivalle morsiamelle!
Malmin Korupajan Second Hand -mallisto kattaa vintagekoruja aina 1800-luvulta tähän päivään. Kaikki malliston korut on tarkastettu ja huollettu gemmologin ja kultaseppiemme toimesta. Mallisto on kerätty vuosikymmenien varrella asiakkaiden myymistä aarteista, jotka etsivät nyt uutta omistajaa. Anna vintagekorulle uusi elämä valitsemalla aarteesi Second Hand -mallistostamme!
Katso korun tarkemmat tiedot lisätiedot-välilehdeltä. Näet myös alta, mihin kokoihin tämä vintageaarre on mahdollista muuttaa. Kaikilla vintagekoruilla on vaihto- ja palautusoikeus. HUOM! Jos tilaat sormuksen koonmuutoksella, emme hyvitä koonmuutoksen hintaa mahdollisen palautuksen yhteydessä.
| Tuotenimike | sh-vintagesormus-121-83 |
|---|---|
| Toimitusaika | 1 viikko |
| Materiaali | Keltakulta 14K |
| Sormuksen väri | Keltakulta |
| Runko | Oheneva |
| Sormuksen profiili | Flakka |
| Sormuksen leveys rungosta | 1,3 mm |
| Sormuksen leveys kivien kohdalta | 4,1 mm |
| Sormuksen/korun kivet | Timantti |
| Timantit | 3 x 8/8-hiottu timantti |
| Timanttien määrä | 3 |
| Timanttien yhteispaino | 0,275 ct |
| Timanttien puhtaus | SI |
| Timanttien/Jalokivien/Kivien väri | Wesselton (H) väritön |
| Timanttien/Jalokivien hionta | 8 / 8 |
| Timanttien istutus | Kruunu |
| Suunnittelija | T:mi Matti Valkila |
| Timanttitodistus | Kyllä |

