Second Hand, Vintage kalvosinnapit 10

Kultaiset kalvosinnapit ametisteilla

Nämä 14 karaatin keltakullasta valmistetut kalvosinnapit ovat osa Malmin Korupajan Second Hand -kokoelmaa. Nämä todelliset vintageaarteet ovat peräti vuosimallia 1955, Buchert Georg Oy:n käsialaa! Tukevassa kultarungossa komeilevat bezel-istutetut ametistit. Pyöröhiottujen ametistien syvän violetti väri heijastaa upeasti valoa! Persoonalliset kalvosinnapit sopivat niin arkea piristämään kuin juhlapuvun viimeistelyynkin!

Huom! Rakkaudella pidetty: Ametistien pinta on ajan mittaan hieman naarmuuntunut, mutta ei estä niitä säkenöimästä upeasti!

Malmin Korupajan Second Hand -mallisto kattaa vintagekoruja aina 1800-luvulta tähän päivään. Kaikki malliston korut on tarkastettu ja huollettu gemmologin ja kultaseppiemme toimesta. Mallisto on kerätty vuosikymmenien varrella asiakkaiden myymistä aarteista, jotka etsivät nyt uutta omistajaa. Anna vintagekorulle uusi elämä valitsemalla aarteesi Second Hand -mallistostamme! 

Katso korun tarkemmat tiedot lisätiedot-välilehdeltä.

Varastossa
Tuotenimike
sh-vintage-kalvosinnapit-10-29
1 439,00 €

Ilmainen toimitus yli 50,00 euron tilauksille

Ilmainen kaiverrus soveltuvilla tuotteilla

Vaihto- ja palautusoikeus 60 vrk (ei koske tilaustuotteita)

Teetä sormus, EI ostopakkoa!

Lisätietoja
Tuotenimikesh-vintage-kalvosinnapit-10-29
Toimitusaika1 viikko
VäriKeltakulta, Violetti
MateriaaliKeltakulta 14K
Jalokivet2 x ametisti 9,0 x 12,8 mm
Sormuksen/korun kivetAmetisti
Timanttien/Jalokivien/Kivien väriVioletti
Timanttien/Jalokivien hiontaPyöröhiottu (cabouchon)
Timanttien istutusTynnyri (sileä sarja)
Leveys13,8 mm
Pituus18,1 mm
LukitusmekanismiT-lukko
SuunnittelijaBuchert Georg Oy
Write Your Own Review
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kirjoittaa arvosteluja. Ole hyvä ja Kirjaudu sisään tai Luo tili