Malmin Korupaja, Femme, Tellervo-timanttisormus

Näyttävä Tellervo-timanttisormus Malmin Korupajan omasta mallistosta! Valkokultaisessa sormuksessa säihkyy yksi briljanttihiottu, kirkas timantti.

Kaunis, 14 karaatin valkokultainen Tellervo-sormus. Malmin Korupajan oman malliston sormuksessa on erikoinen istutus. Timantin alapuolella rungon profiilissa on alapainoisen salmiakin muotoinen aukko. Istutuksen kohdalta runkon korkeus on 6 mm. Kultasormuksessa säihkyvä, briljanttihiottu luonnontimantti on 0,08ct ja laadultaan Wesselton(H)/Si.

Kaikki Malmin Korupajan oman malliston sormukset valmistetaan 100% kierrätyskullasta!

Malmin Korupajan laajaan tuotevalikoimaan kuuluu Malmin Korupajan oma timantti- ja kihlasormusmallisto. Maahantuomme myös laadukkaita kulta-, timantti- ja hopeakoruja. Verkkokaupassamme on vain osa laajasta ja uniikista mallistostamme. Malmin myymälässämme on timanttisormuksia esillä yli 3000 erilaista mallia. Jos laajasta mallistostamme et löydä mieleistäsi sormusta, me myös teemme sormuksia tilaustyönä.

Varastossa
Tuotenimike
mk-tellervo
923,00 €
Malmin Korupaja

Ilmainen toimitus yli 50,00 euron tilauksille

Ilmainen kaiverrus soveltuvilla tuotteilla

Vaihto- ja palautusoikeus 60 vrk (ei koske tilaustuotteita)

Teetä sormus, EI ostopakkoa!

Lisätietoja
Tuotenimikemk-tellervo
Toimitusaika1 viikko
TuoteperheMalmin Korupaja Femme
MateriaaliValkokulta 14K
Sormuksen väriValkokulta
RunkoOheneva
Sormuksen profiiliPuolipyöreä
Sormuksen leveys rungosta2.6 mm
Sormuksen leveys kivien kohdalta4.3 mm
Sormuksen/korun kivetTimantti
Timantit1 x 0.08 ct
Timanttien määrä1
Timanttien yhteispaino0.08 ct
Timanttien puhtausSi
Timanttien/Jalokivien/Kivien väriWesselton (H) väritön
Timanttien/Jalokivien hiontaBriljantti
Timanttien istutusKruunu
TimanttitodistusKyllä
Write Your Own Review
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat kirjoittaa arvosteluja. Ole hyvä ja Kirjaudu sisään tai Luo tili