Malmin Korupaja, Rose Garden, Painted Moon -timanttisormus, valkokulta°
Naisellinen sormus tansaniitilla! Malmin Korupajan omasta pajasta valmistunut kaunotar on 18K valkokullasta valmistettu.
Sormuksen keskellä, istutuksen keskiössä on ø5mm briljanttihiottu, sinivioletti tansaniitti. Naisellisen timanttisormuksen sinisenä hehkuvaa keskikiveä kiertää 16 briljanttihiottua timanttia. Pienet luonnontimantit jatkuvat myös sormuksen rungon sivuille, kolme timanttiriviä per sormuksen sivu. Kirkkaat pikkutimantit ovat laadultaan Top Wesselton (G) /SI. Sormuksen runko on tukeva flakka. Näyttävä Painted Moon -timanttisormus sopii hyvin ainoaksi sormukseksi.
Kaikki Malmin Korupajan oman malliston sormukset valmistetaan 100% kierrätyskullasta.
Katso verkkokaupastamme myös muut Rose Garden -mallistomme sormukset!
Malmin Korupajan laajaan tuotevalikoimaan kuuluu Malmin Korupajan oma timantti- ja kihlasormusmallisto. Maahantuomme myös laadukkaita kulta-, timantti- ja hopeakoruja. Verkkokaupassamme on vain osa laajasta ja uniikista mallistostamme. Malmin myymälässämme on timanttisormuksia esillä yli 3000 erilaista mallia. Jos laajasta mallistostamme et löydä mieleistäsi sormusta, me myös teemme sormuksia tilaustyönä.
| Tuotenimike | mk-paintedmoon-vknd2ta8br_OUTLET |
|---|---|
| Toimitusaika | 1 viikko |
| Tuoteperhe | Malmin Korupaja Rose Garden |
| Materiaali | Valkokulta 18K |
| Sormuksen väri | Valkokulta |
| Runko | Tasaleveä |
| Sormuksen profiili | Flakka |
| Sormuksen leveys rungosta | 5.6 mm |
| Sormuksen leveys kivien kohdalta | 7.4 mm |
| Sormuksen/korun kivet | Tansaniitti, Timantti |
| Timantit | 34 x 0,01 ct G/SI |
| Timanttien määrä | 34 |
| Timanttien yhteispaino | 0,34 ct |
| Timanttien puhtaus | Si |
| Timanttien/Jalokivien/Kivien väri | Sininen, Top Wesselton (G) harvinainen väritön, Violetti |
| Timanttien/Jalokivien hionta | Briljantti |
| Timanttien istutus | Kruunu, Rivi-istutus |
| Timanttitodistus | Kyllä |


